Jobs

Asistenta Vanzari Vehicule Noi – Sfantu Gheorghe:

Candidatul Ideal

  • abilitati de comunicare si negociere
  • multitasking, atentie la detalii
  • initiativa de dezvoltare
  • permis conducere categoria B (avantaj)
  • cunostinte PC (mail, MS office / excel)
  • permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • sa prezinte si sa promoveze numele marcii in conformitate cu strategia de vanzare a companiei;
  • sa invete si sa cunoasca in permanenta toate produsele si serviciile, strict legate de vanzarea unui autovehicul Renault
  • sa urmareasca permanent atragerea de noi clienti si sa mentina legatura cu clientii deja existenti;
  • sa asigure consultanta profesionala clientilor prin e-mail, telefon, in showroom, la evenimente si in cadrul vizitelor facute potentialilor sau actualilor clienti;
  • sa ofere clientilor sprijinul necesar pentru intocmirea documentelor de vanzare, finantare etc,
  • sa gestioneze derularea contractelor incheiate, confirmand clientului efectuarea platilor si lansarea / situatia comenzilor;
  • sa organizeze test drive cu autovehiculul solicitat de catre clienti;
  • sa asigure atingerea obiectivelor stabilite lunar;
  • sa participe la formarile din grupul Renault

Beneficii:

  • comision lunar in functie de numarul de autovehicule vandute
  • comision din finantari facute
  • comision din accesorii vandute
  • formari in cadrul grupului Renault

Anuntul este valabil pentru MIDA Renault Sfantu Gheorghe, iar CV-urile se depun la secretariat.